Minecraft yer belirleme modu

Bana Yer İsaretleme Modunu Verelibirmisiniz:) Link Atarbilirsiniz. http://www. spicygo.com bu.
Table of contents

Bir bloktan 4 balkabağı tohumu çıkar. Yemek için değil yerseniz sadece zehir,açlık ve bulantı verir iksir için kullanılır. Su altında nefes alma iksirinde kullanılır. Böylece suyun altında nefes alabilirsiniz. Somon balığının pişmiş halidir. Büyü ve İksir Büyü masası ile zırhlara, aletlere ve silahlara 1. Etrafa kitaplık blokları yerleştirilerek Büyü Masasının gücü arttırılabilinir.

Minecraft Köy Bulma – Hazır Seed

Minecraft'ta birçok iksir bulunur. İksir yapmak için iksir standı, iksir standı için de Blaze Rod gerekir.


  • Minecraft Modları | spicygo.com – Minecraft Modları – Kaynak Paketleri – Minecraft indir.
  • ücretsiz envanter takip programı.
  • facebook takip edilenleri görmek.
  • iphone rota takip.

İksirin olması için önce iksir standına su şişesi ve nether wart koymamız gerekir. Bunun sonunda Garip İksir olur. Alta garip iksirleri üste diğer malzemelerden birini koyarak iksir yaparız. Aşağıda iksirlerin formülleri vardır. Bütün hayvanların yaratıkların ve sizin doğduğunuz yerdir. Endermanlar ve Ender Ejderhası buradadır.

Burada end taşı ve obsidyenler bulunur.


  • Minecraft Mod Indir | Minecraft Evi.
  • Minecraft bilgileri..
  • whatsapp yeni özellik kiminle konusuyor!

Ender Ejderhası öldüğü zaman End'in dünyaya geçiş portalı çıkar. Ender gözü sizi End portalının yanına götürür. End Portal bloklarının üstüne ender gözlerini koyun ve End'e gidin. Giderken balkabağını kafanıza takın. O zaman Enderman'ler size saldırmaz. Ayrıca End de yatmaya çalışırsanız yatak patlar               Cehennem Nether: Burası cehennem taşı ve lavlarla kaplıdır.

Ghast havada uçar ve ateş topu atar. Blaze ise alev topu fırlatır. Buranın en kötü mobu Wither Boss'dur fakat kendisi spawnlanmaz, golemler gibi yapılır. Obsidyen ile kapı oluşturarak Nether'a gidebilirsiniz. Ayrıca normal iskeletlerde arada bir spawnlanabilir. Aether Cennet AetherCraft modu tarafından eklenen bir boyuttur. Normal Minecraft Vanilla 'da bulunmaz. Boyutlara geçiş Cehennem Nether: Son versiyonda eklenen bir özellikle daha büyük olarak yapılabilir. Orada belirli yerde portal açılır.

Cehennemdeyken geldiniz yerde geri dönüş portalı olur. Son portalı çerçevesi yanlızca yaratıcı modda bulunur. O yüzden yanınıza kazma ve 60 tane blok almanız tercih edilir. Buradan çıkmak için Ender Dragon'u öldürmeniz ya da ölmeniz gerekir. Ender Dragon'u öldürdüğünüzde 90 XP verir. Sonra katman kayalarının ortasında Ender Yumurtası ve geri dönüş portalı bulunur. Minecraft modları Android ve PC versyonlarında bulunmaktadır ancak PS3, PS4 ve XBox 'ın görece kapalı yapısı nedeniyle bu platformlarda modlar yoktur, ancak bazı geliştiriciler bunun üzerinde çalışmaktadır.

Minecraft modları kendine özgü bazı kodlar kullanır bu kodları çalıştıran uygulamalar ise Forge Mod Loader ve Modloader'dır. Bazı Modlar[ değiştir kaynağı değiştir ] Modlar Minecraft'a yeni özellikler ekleyen dosyalardır"[. Bu Modları Yükleyebilmek için iki farklı Modifikasyon yükleyicisinden birini kurmak gerekmektedir.

Modloader mod yapımcılarına daha az class ve imkan sunduğu için genelde ForgeModLoader kullanılmaktadır. Forge ise hertürlü yaratık , yeryüzü şekli , ağaç , maden ekleyebilmek için kullanılan mod yükleyicisidir. Bu mod ile envantere girildiginde sağ tarafta tüm blokların alınabilenecegi bir pencere açar. Yeni sürümlerinde büyü veya iksir yapmak gibi değişik amaçlarıda eklenmiştir.

Too Many Items moduna kıyasla daha kullanışlıdır. Envantere girildiginde sağda bloklar oluşturur. Blokların üzerlerine gelerek U ile o madde ile ne yapılıldığını ve R tuşuna basararak eşyaların yapımını gösterir. Hile modu , yardımcı modu , üretim modu olarak 3 adet modu vardır. Bu mod sayesinde bir ağacı en altından balta ile keserseniz tüm odunlar gelecektir.

Timber'a benzer fakat sadece ağaçlarda çalışır ve yaprakları da alır. Ayrıca balta kesilen odun sayısı kadar hasar alır. Oyuna Demir, Altın, Elmas ve Gelişmiş fırınlar ve bu fırınlara koyulan geliştirmeler ekler. Geliştirmeler sayesinde fırındaki madenleri katlayabilir ya da lavları depolayabilirsiniz. Rotten Flesh to Leather: Adından da anlaşılabileceği gibi çürük et'i pişirerek deri yapılmasını sağlar.

Bazı eşyaların malzemelerine ger çevrilmesini sağlar. Açılımı Emerald and Quartz Tools and Armors'dur. Zümrüt ve kuvars eşyalar ve zırhlar ekler. Redstonu boyayarak elde edilen, redstondan hiçbir farkı olmayan fakat birbirleriyle ve redstonla birleşmeyen bluestone ve greenstone ekler.

Oyunun büyük modlarından biridir. Ayrıca uranyum, bakır ve kalay ekler, bunlarla alet yapılmaz, değişik kullanımları vardır. Bunlar pişirilip bronz yapılır. Bronz ile alet ve zırh yapılabilir ve bunlar elmas kadar güçlüdür. Modun eklediği başka bir item olan UU-Matter'ın 9 tanesiyle elmas 5 tanesiyle miselyum 7 tanesiyle iridyum gibi şeyler elde edilebilir. Advanched, Hybrid ve Ultimate Hybrit solar paneller ekler. Güçleri birbirlerinin 8'er katıdır. Oyuncu animasyonlarını geliştiren bir moddur.

Hareketli gözler, kaşlar, ağız , diz ve dirsek ekler. Bu mod texture pack'inizin char. Yani texture pack'inizi bozabilir. Fakat bunun ayarı vardır, modun config dosyasındaki 4. Maddeyi false yaparsanız ve texturepack'in char. Bu modda Herobrine totem yaparsanız birkaç dakikada bir Herobrine çıkar.

Slender oyunundaki gibi bir moddur. Yerçekimi tabancası ekler, bu tabanca ile mobları ve blokları kaldırıp fırlatabilirsiniz. Özelleştirilebileceğiniz vagonlar yapmanızı sağlar. Normal vagonla çalışmaz, özel vagonları vardır. Dispenser ve 4 altın külçesi ile yapılan bir blok ekler.

Bu bloğu kazdığınızda minecrafttaki tüm itemlerden çıkabilir fakat dev veya başka canavarlar da çıkabilir. Mutant zombi ,creeper ,endermen ,iskelet ,kardan adam ve Creeper minyonu gibi yaratıklar ekler. Mutant zombi size güçlü saldırır hatta size saldırdığında açlık barınız tamamen yok olur. Çok acıkırsınız hatta saldırınca sizi nadiren zehirleyebilirler. Ve bu yaratıklar normal zombiden daha şişman,daha büyük ve daha kaslıdır.

Mutant creeper ise size saldırır. Eğer size yetişemezse size güçlü bir şekilde creeper minyonları fırlatır ve bu creeperler normal creeperdan daha küçük ve daha az patlar. Eğer mutant creeper'ı öldürürseniz tüm canlıları çekerek çok güçlü bir şekilde patlar. Mutant enderman ise normal enderman'dan daha zayıf fakat elleri parmakları vardır. Eğer kendisine saldırıldığını hissederse 2 kolu daha çıkar ve 4 kollu mutant enderman olur ellerine 4 tane blok alabilir size 4 blokla vurabilir veya fırlatabilirler. Eğer ölürse tüm canlıları içine çekerek yok olur ve içine çekerken can kaybedersiniz.

Mutant iskeletler ise spawnlanır spawnlanmaz ellerine büyülü yay alır. Normal iskeletlerden daha büyüktür ve daha güçlüdür. Mutant kardan adam ise mutant zombiyle en büyük düşmanlardır. Ellerine buz bloğu alıp mutant zombilere fırlatırlar. Creeper minyonu ise normal creeperlardan daha küçük ve daha az patlar. Ve sağ tıklayıp oturtabilir ve kaldırabilirsiniz. Ayrıca bu canavarların normallerine bu modda gelen " Chemical X " adlı iksiri fırlatırsanız o yaratıklar mutant'a dönüşür.

Bu mod sayesinde lav üzerinde gidebilen bir tekneniz olur. Bu modla beraber bloklardan yaptığınız taşıtları hareket ettirebilirsiniz. Örneğin gemi yapıp Ship Marker adlı bloğu koyup sağ tıkladığınızda taşıt hareket eder. Fakat blokların belli bir sınırı vardır. İklimler Biyomlar           Düzlükler iklimi Düzlükler Plains: Düz ve ağaçsız arazilerdir. Kabak,göl,çimen ve çiçek bulunur.

Domuz, at, inek, koyun gibi hayvanlara rastlanabilir. Burada ağaçlar olmadığı için rahatlıkla köy bulabilirsiniz. Kum ve kumtaşından oluşur. Ortasında su olduğu için anlayabilirsiniz. Ayrıca piramitler de Desert Temple bulunabilir ve burada gizli ve tuzaklı 4 sandık bulunur. Bazen piramitler bir yere gömülü olabilir. Büyük Tayga Mega Taiga: Büyük ladin ağaçları ve uzun eğreltiler içerir. Çim yerine podzol adı verilen çimen türü gelmiştir. Huş Ormanı Birch Forest: Sadece huş ağacı içerir.

Meşe ve huş ağaçları vardır. Kabak,çimen ve çiçekler bulunur. Meşe ve orman ağacı içerir. Orman ağaçlarında kakao bulunabilir. Ayrıca sarmaşık, karpuz bloğu ve eğrelti otu içerir. Burada leopar ve pembe koyunlar da vardır. Buradada Jungle Temple'lar bulunur. Burada 2 Sandık vardır. Çok yüksek dağlar içerir. Bu dağlarda kömür bulunabilir. Tüm iklimlerin özel Yüksek Bölgeleri vardır. Zemininde kum, toprak ve kil bulunur. Kaktüs ve ölü bitki içermez. Sarmaşıklı meşe ağaçları içerir. Cadı Evleri burada bulunabilir. Uzun su dolu Nehirlerdir. Genelde diğer iklimlerin sınırlarında bulunur fakat bir iklimin ortasında da olabilir.

Sadece belli canavarlar oyun tarafından yaratılır. Ayçiçeği Düzlükleri Sunflower Plains: Normal düzlüklere benzer, ayçiçekleri de içerir. Mantar Adası Mushroom Island: Mantar ağaçları,mantarlar ve mööntarlar mantar ineği bulunur. Genelde düzlük sonlarında nadir bulunur. Oyundaki ilk Boss olan End Dragon'da burada bulunur. Redwood Ormanı Redwood Forest: Yerler Podzol ve Dirt blokları ile kaplıdır ve bazı yerlerde Moss Stone 1.

Burada Ladin Ağaçları Spruce Tree , mantarlar, ölü bitkiler bulabilirsiniz. Bu biyom renk renk Clay kil 'lerle doludur. Yerde ise kızıl kum Red Sand bulabilirsiniz. Derin Okyanus Deep Ocean: Bu biyom da sudan oluşur ancak bu okyanusun derinliği çok fazladır. Kara meşe ağaçları ve mantar ağaçları ile dolu olan bir biyomdur. Bu biyomda akasya ağaçları bulunur ve köyler burada spawn olabilirler. Oyundaki bazı madenler Kömür: Yüzeyde veya dağlarda bulabileceğiniz gibi çoğunlukla mağaralarda bulabilirsiniz. Çıkarabilmek için elinizde en azından tahta kazma olması gereklidir.

Çubuk ile birleştirerek Çalışma masasınsa çubuk alta kömür üste gelecek şekilde meşale elde edebilirsiniz. Aynı zamanda yemek pişirmek ve madenleri eritmek içinde kullanılır. Deniz seviyesinin üstünde en alt kareyi 0 , en üst kareyi alırsanız İstatistiksel olarak en yoğun bulunduğu yükseklik Fırına et ve kömür koyarsanız pişirir. Ne çok nadir nede çok fazla bulunan bir madendir. Haritanın sadece alt yarısında 0 - 64 görülebilir.

Kırmak için en azından taş kazma gerektirir. Kırdığınız takdirde Demir Cevheri düşer.

Minecraft Forge İndir - Minecraft İçin Mod Yükleme Programı - Tamindir

Demir Cevheri'nin direk bir kullanımı yoktur. Kullanabilmek için Demir Cevheri'ni fırında eriterek Demir Külçesi elde etmeniz gerekir. Pek çok minecraft oyuncusu el aleti olarak demir aletleri kullanmayı tercih eder. Sebebi ise diğer madenlerle kıyaslandığında bulunabilirliğinin daha rahat olması , dayanıklı olması ve neredeyse her madeni kırabiliyor olmasıdır. Demir eşya ve araç gereç yapımında en çok kullanılan madenlerden biridir. Çok işlevi olmayan bir madendir. Sadece 0 - Kırmak için en azından taş kazma gereklidir.

Kırıldığı takdirde 4- 8 arası Lapis Lazuli düşer. Fırında eritilmesine gerek kalmadan direk kullanılabilir.

Minecraft Modları konulu tüm yazılar

Tek kullanım alanı renkli yün üretimidir. Haritalarda 0 kare arasında , özellikle de en alttan blok yükseklikte görülürler. Kırmak için en azından demir kazma gereklidir. Cevher olarak kullanımı yoktur. Kullanabilmek için fırında eritip Altın Külçesi'ne dönüştürmek gereklidir.

Genel olarak oyundaki en değerli madenlerden biridir. Sadece en alttan 16 kare içerisinde bulunur ama genellikle 0 - Örneğin Servet III özelliği olan bir kazma bir elmas cevheri kırdığında 4 elmas düşme ihtimali olabilir. En alttan 0 - 16 kare arasında rastlanabilen bu maden pek çok işlev için kullanılabilir. Bir Kızıltaş Cevheri'nden arası Kızıltaş düşer.

Cevher olarak kullanım alanı yoktur ama kızıltaş olarak çok çeşitli eşyalar yapabilir ve elektrik ileten devreler kurabilirsiniz. Ayrıca kızıltaş iksir yapımında da kullanılabilir. Aynı zamanda kızıltaş cevheri üzerine sağ ya da sol fare tuşu ile tıklar ya da üzerinde zıplarsanız 30 sn boyunca ışık verir.

İstatistiksel olarak en yoğun bulunduğu yükseklik 8. Birçok sistem ve devre yapımına yarar. Oyunun en nadir bulunan elementlerinden biridir. Kırmak için en azından Demir kazma gereklidir. Köylüler ile ticaret yapmak amacıyla kullanılabilir. Şimdilik bunun dışında bir kullanımı bulunmamaktadır. Genellikle yükseklik olarak Kızıltaş Güncellemesi versionunda eklenmiştir. Nether'da bulunan tek madendir. Bloğunun 3 çeşidinin Normal, Dik, Keskin dışında basamak ve merdiveni bulunur. Bloğu 4 tanesiyle yapılır.

Versiyonlar ve Snapshotlar[ değiştir kaynağı değiştir ] Snapshot: Snapshot, Minecraft oyununda önemli bir yer tutmaktadır. Snapshot'un amacı hataları öğrenmek, yeni bir şeyler eklemek amacı olabilir. Snapshotlar ayrıca pre-release ön-gösterim için de olabilir. Genelde mod geliştiricileri bu sürümleri modlarının bu yeni sürümlere uyup uymayacağını denetlemek için de kullanırlar. Snapshot'lar YYwWWx formatında kodlanır. Versiyon, Minecraft oyununun sürümünü belirtir. Versiyonda yeni özellikler, bloklar,itemler eklenebilir, çıkartılabilir, hatalar giderilebilir, oyunun arayüzü değişebilir.

Örneğin Kırmızıtaş Güncellemesi 1. Yerine Gelincik Çiçeği gelmiştir. Oyundaki bazı hatalar da giderilmiştir. Aşağıda oyundaki versiyonları ve Snapshot'ları görüyorsunuz. Babası Markus'a Commodore ev bilgisayarı almış ve Markus, " type-in " programlarına odaklanmış bir bilgisayar dergisine abone olmuştur. Yaptığı deneyler sonucu sekiz yaşında ilk programını yazmıştır. Profesyonel olarak da, Wurm Online gibi oyunlarda ve King.

Notch Takma ad olarak da tanınır Minecraft 10 Mayıs tarihinde geliştirilmeye başlanmıştır. O zamanda Markus, izometrik 3-boyutlu inşa oyun fikirlerini kafasında canlandırırken, bu düşüncelerini test etmek için prototipler yazmıştır. Infiniminer adlı oyun, Minecraft'ın oynayış biçimini ağır şekilde etkilemiştir, 1. Minecraft Classic , Minecraft'in daha eski versiyonudur. Diğer Minecraft versiyonlarının aksine bedavadır ancak artık güncellenmemektedir. Bu versiyonda oyuncular ister multiplayer bir serverda isterse de kendi başlarına oyunda istedikleri gibi blokları yok edebilir ve yerleştirebilirler.

Bu versiyonda oyuncu dışında hiçbir canlı yoktur ve lav gibi tehlikeler oyunculara zarar veremez. Minecraft 4K ise Minecraft'ın çok basitleştirilmiş bir versiyondur. Harita 64x64x64 bloklar ile sınırlı olup her seferinde aynı harita oluşturulacaktır.

minecraft bilgisayar modu izle

Oyuncular çim, toprak, taş, odun, yaprak ve tuğla blokları ile sınırlıdır. Java ile yazılmıştır Minecraft: Bu versiyon oyunun yaratıcı bir şekilde blokları kırıp-inşa etmesine ve hayatta kalma özellikleri üzerine yoğunlaşmıştır ve PC versiyonunda özelliklerin tümünü içermemektedir. Bu versiyon ayrıca kablosuz ağ üzerinden multiplayer oynama imkanı sağlar. Periyodik olarak çıkarılan güncellemeler ise bu versiyon ile PC versiyonu arasındaki fark kapatılmaya çalışılmaktadır.

Pocket Edition'ın crafting mantığı biraz değişikir. Liste halinde eşyalar vardır ve tıklayarak üretilir. Forum Bu Bölümde Ara. DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır. Arkadaşlar Minecraft PE deyim işte maden kazmaya iron falan çıkartmaya gidiyom altın diamond falan işte gidiyom bayağı kastım lavlara kadar şimdi madenden çıkamıyorum fenerim bitti napıcam ya: Madende giderken mesela sağ tarafa aralıklarla meşale koya koya git.


  • Neutron mobil izleme iphone.
  • Tag archive for minecraft mod indir!
  • ' + relatedpoststitle + '.

Böylece dönerken meşaleler solunda olacak. Bu şekilde sorun yaşamazsın. Bu mesaja 1 cevap geldi. X, Y, Z koordinati mi var PE de. X, Y, Z koordinati mi var PE de Var minecraft pe için sunucu açarsan plugin yüklersen gözüküyor yüklemeden bile tp oluğ bir kordinata ışınlanabiliyorsun Sen en sandın minecraftı her platformda vardır koordinat konsolda olsun pcde mobilde pi de olsun hepsinde var Bu dedigin multiplayer icin gecerli degil mi?

Sadece Multiplayer için değil oyuna yüklenen modlarla koordinatlara ışınlanabiliyorsun pcdeki kodları ekleyen bir mod vardı tp oluyordun gamemode değiştiriyordun oyunun içindede var koordinatlar dosyaları karıştırırsan bulursun ancak henüz gözükmüyor oyunda ancak farklı şeylerle modlarla veya sunuculardaki pluginlerle gözükebiliyor yani oyuna ekli ileriki versiyonlarda gösterecekler. Sadece Multiplayer için değil oyuna yüklenen modlarla koordinatlara ışınlanabiliyorsun pcdeki kodları ekleyen bir mod vardı tp oluyordun gamemode değiştiriyordun oyunun içindede var koordinatlar dosyaları karıştırırsan bulursun ancak henüz gözükmüyor oyunda ancak farklı şeylerle modlarla veya sunuculardaki pluginlerle gözükebiliyor yani oyuna ekli ileriki versiyonlarda gösterecekler Peki ben sana modla alakali bir cumle kurmus muyum?